Alnatura Tryffelpraliner, Eko, 100 g
En touch av Belgien i varje pralin
54 kr
(540 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Fin & krämig
- Ekologisk kvalitet
- Att njuta av & dela
Beskrivning
Alnatura sélection tryffelpraliner kombinerar en krämig och len hasselnötsnougat med ett överdrag av fin mörk choklad. En lätt pudring av kakao ger en extra smakdimension och en njutning i varje bit.
| Artikelnr.: | MM-135521 |
|---|---|
| Innehåll: | 100 g |
| EAN: | 4104420225992 |
| Tillverkarnr.: | 135521 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Spår av: | H - Nötter |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 2261 / 540 kj / kcal |
| Fett | 37 g |
| varav mättade fettsyror | 17 g |
| Kolhydrater | 43 g |
| varav socker | 41 g |
| Kostfiber | 3,1 g |
| Protein | 7,3 g |
| Salt | 0,03 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Tryffelpraliner, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering