Alnatura Trädgårdsgrönsaker Spenat Valnöt, Eko, 135 g

Mer än bara ett pålägg

23 kr

(170 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 135 g

I lager

Leverans senast fredag, 09. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Mustig ton
  • Ekologisk kvalitet
  • Som pålägg eller dip

Ofta köpt tillsammans med Alnatura Ekologisk Grönsakspasta Grillad Paprika Valnöt, 135 g

Alnatura Trädgårdsgrönsaker Spenat Valnöt, Eko, 135 g 23 kr (170 kr / kg)
Alnatura Ekologisk Grönsakspasta Grillad Paprika Valnöt, 135 g 27 kr (200 kr / kg)
Totalpris: 50 kr
Beskrivning

Ekologiskt pålägg med trädgårdsgrönsaker från Alnatura bjuder på en fyllig smak. Mild spenat utgör basen och aromatiska valnötter ger extra karaktär. Produkten passar inte bara som pålägg utan även till fyllningar eller som dip.

Artikelnr.: MM-203267
Innehåll: 135 g
EAN: 4104420143944
Tillverkarnr.: 203267
Varumärken: Alnatura
Kvalitetsstämpel: Bio zertifiziert
Typ av näring: Vegan, Vegetarisk
Råd om lagring: Efter öppnandet, förvara i kylskåp och konsumera inom några dagar, Förvaras svalt och torrt
Ingredienser

44 % Spenat[1], 18 % Zwiebel[1], Solroskärnor[1], Solrosolja[1], 3 % Walnüsse[1], Agave sirap[1], Zitronensaftkonzentrat[1], Potatisstärkelse[1], Meersalz, vitlök[1], Senap[1] (Wasser, Senapsfrö[1], Brandyvinäger[1], Meersalz, Gewürze[1]), Verdickungsmittel (Johannesbrödsbärslimpa[1]), Schwarzer Pfeffer (Piper nigrum)[1]

  1. från ekologisk odling
Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 946 / 226 kj / kcal
Fett 19 g
  varav mättade fettsyror 2,1 g
Kolhydrater 7,7 g
  varav socker 2,9 g
Kostfiber 2,5 g
Protein 4,9 g
Salt 1,1 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Alnatura Trädgårdsgrönsaker Spenat Valnöt, Eko