Alnatura Skogshonung, Dispenserflaska, Eko, 350 g
Djupt mörk färg och flytande konsistens
51 kr
(146 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Kraftigt kryddig smak
- Ekologisk kvalitet
- Enkel dosering
Passar med
Beskrivning
Alnatura ekologisk skogshonung utmärker sig med sin djupt mörka färg. Med sin kraftigt kryddiga smak är den en mångsidig ingrediens som passar både som pålägg och för att söta drycker och rätter. Tack vare den praktiska dispenserflaskan är den enkel att dosera.
| Artikelnr.: | MM-138493 |
|---|---|
| Innehåll: | 350 g |
| EAN: | 4104420024045 |
| Tillverkarnr.: | 138493 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Typ av näring: | Vegetarisk |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt, torrt och mörkt, Återförslut förpackningen efter användning |
Ingredienser
Waldhonig[1]
- Bio
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1310 / 313 kj / kcal |
| Fett | 0,5 g |
| varav mättade fettsyror | 0,1 g |
| Kolhydrater | 78 g |
| varav socker | 78 g |
| Kostfiber | 0,5 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,1 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Skogshonung, Dispenserflaska, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering