Alnatura Sélection Pralinvariationer, Eko, 100 g
Utvalt sortiment av praliner
64 kr
(640 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Mjölk & mörk choklad
- Ekologisk kvalitet
- Att njuta av & dela
Beskrivning
Alnatura sélection pralinmix kombinerar utsökta praliner för alla smaker. Mjölk- och mörk choklad möter bland annat hasselnöt, karamell och nougat. Pralinerna i ekologisk kvalitet tillverkas i Belgien och ger en lyxig smakupplevelse i varje bit.
| Artikelnr.: | MM-142147 |
|---|---|
| Innehåll: | 100 g |
| EAN: | 4104420132627 |
| Tillverkarnr.: | 142147 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt, Återförslut förpackningen efter användning |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 2336 / 558 kj / kcal |
| Fett | 40 g |
| varav mättade fettsyror | 21 g |
| Kolhydrater | 40 g |
| varav socker | 38 g |
| Kostfiber | 3,4 g |
| Protein | 7,8 g |
| Salt | 0,1 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Sélection Pralinvariationer, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering