Alnatura Sélection Kakaomandlar, Eko, 100 g
Perfekt att njuta av och dela
43 kr
(430 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Omsluten av choklad
- Besk & söt
- Ekologisk kvalitet
Beskrivning
De ekologiska sélection kakaomandlarna från Alnatura imponerar med sin mångsidiga smak. De är både beska och söta, mjukt smältande och krispiga på samma gång. Kombinationen av mandlar, choklad och kakaopulver gör dem till en särskild delikatess.
| Artikelnr.: | MM-135180 |
|---|---|
| Innehåll: | 100 g |
| EAN: | 4104420055605 |
| Tillverkarnr.: | 135180 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Spår av: | A - gluten, F - Sojabönor, H - Nötter, N - Sesamfrön |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt, Återförslut förpackningen efter användning |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 2479 / 592 kj / kcal |
| Fett | 45 g |
| varav mättade fettsyror | 20 g |
| Kolhydrater | 32 g |
| varav socker | 31 g |
| Kostfiber | 7,6 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 0,1 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Sélection Kakaomandlar, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering