Alnatura Sélection Ingefärsstänger Chokladdragerade, Eko, 90 g
För små njutningsstunder
43 kr
(478 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Kanderad ingefära
- Finbesk mörk choklad
- Ekologisk kvalitet
Beskrivning
Ekologiska sélection ingefärsstavar från Alnatura kombinerar kanderad ingefära med ett överdrag av fin mörk choklad. Den aromatiska hettan från ingefäran möter len choklad och ger en unik smak. De chokladdoppade stavarna passar bra till te eller kaffe och är perfekta att dela.
| Artikelnr.: | MM-135182 |
|---|---|
| Innehåll: | 90 g |
| EAN: | 4104420055643 |
| Tillverkarnr.: | 135182 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk |
| Spår av: | F - Sojabönor, G - Mjölk, H - Nötter, N - Sesamfrön |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt, Återförslut förpackningen efter användning |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1691 / 404 kj / kcal |
| Fett | 18 g |
| varav mättade fettsyror | 12 g |
| Kolhydrater | 55 g |
| varav socker | 53 g |
| Kostfiber | 4,9 g |
| Protein | 3,1 g |
| Salt | 0,03 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Sélection Ingefärsstänger Chokladdragerade, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering