Alnatura Sélection Chokladtabletter Citron-Vallmo, Eko, 50 g
Ren njutning bit för bit
19 kr
(380 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Fruktig & fin
- Ekologisk kvalitet
- Fri från lecitin
Beskrivning
Ekologiska sélection chokladbitar citron vallmo från Alnatura kombinerar vit choklad med fruktig citron och aromatisk vallmo. De små bitarna passar perfekt att dela eller njuta av själv.
| Artikelnr.: | MM-146657 |
|---|---|
| Innehåll: | 50 g |
| EAN: | 4104420223882 |
| Tillverkarnr.: | 146657 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Typ av näring: | Vegetarisk |
| Spår av: | A - gluten, H - Nötter |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 2428 / 580 kj / kcal |
| Fett | 37,5 g |
| varav mättade fettsyror | 23,6 g |
| Kolhydrater | 52 g |
| varav socker | 52 g |
| Kostfiber | 0,5 g |
| Protein | 7,5 g |
| Salt | 0,27 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Sélection Chokladtabletter Citron-Vallmo, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering