Alnatura Sélection Cantuccini, Eko, 150 g
Aromatiskt krispigt mandelbakverk
34 kr
(227 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Dinkelmjöl & mandlar
- Ekologisk kvalitet
- Att njuta av & dela
Beskrivning
De aromatiskt krispiga ekologiska sélection cantuccini från Alnatura är dubbelt bakade. Mandelkakorna passar bra till kaffe och doppas traditionellt i sötvin i Toscana. De är perfekta att njuta av själv eller dela.
| Artikelnr.: | MM-133855 |
|---|---|
| Innehåll: | 150 g |
| EAN: | 4104420055285 |
| Tillverkarnr.: | 133855 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Spår av: | H - Nötter, N - Sesamfrön |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1934 / 462 kj / kcal |
| Fett | 20 g |
| varav mättade fettsyror | 5,2 g |
| Kolhydrater | 57 g |
| varav socker | 25 g |
| Kostfiber | 5,1 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 0,1 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Sélection Cantuccini, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering