Alnatura Saltsticks, Eko, 100 g
Snacksklassikern
14 kr
(140 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Med havssalt
- Ekologisk kvalitet
- Vegansk
Beskrivning
Alnatura saltsticks är ett krispigt ljust bakverk med havssalt. De passar att äta som de är men smakar även utmärkt tillsammans med olika dippar.
| Artikelnr.: | MM-115816 |
|---|---|
| Innehåll: | 100 g |
| EAN: | 4104420052529 |
| Tillverkarnr.: | 115816 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk |
| Spår av: | N - Sesamfrön |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt, Återförslut förpackningen efter användning |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1587 / 379 kj / kcal |
| Fett | 5,2 g |
| varav mättade fettsyror | 2,1 g |
| Kolhydrater | 65 g |
| varav socker | 1,8 g |
| Kostfiber | 10 g |
| Protein | 13 g |
| Salt | 4,2 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Saltsticks, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering