Alnatura Salami-Snack, Eko, 25 g
Fint rökt och milt kryddad
13 kr
(520 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Av fläsk & nötkött
- Ekologisk kvalitet
- Perfekt att ta med
Beskrivning
Mustig, lätt rökt och milt kryddad: Alnatura salamisnack är perfekt för ett snabbt mellanmål. Köttet kommer uteslutande från tyska gårdar inom Naturverbund som arbetar med djurhållning anpassad efter djurens behov och hållbart jordbruk. Alla ingredienser kommer från ekologiskt jordbruk.
| Artikelnr.: | MM-200366 |
|---|---|
| Innehåll: | 25 g |
| EAN: | 4104420141582 |
| Tillverkarnr.: | 200366 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1913 / 457 kj / kcal |
| Fett | 38 g |
| varav mättade fettsyror | 16 g |
| Kolhydrater | 0,5 g |
| varav socker | 0,5 g |
| Kostfiber | 0,5 g |
| Protein | 28 g |
| Salt | 3,7 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Salami-Snack, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering