Alnatura Origin Pesto Arrabbiata, Eko, 130 g
Kryddig smaksättningspasta
32 kr
(246 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- För snabb matlagning
- Ekologisk kvalitet
- Mångsidig användning
Beskrivning
Alnatura ekologisk origin pesto arrabbiata är en kryddig smaksättningspasta med tomat och chili. Peston passar perfekt till pasta eller gnocchi, till bruschetta och för att smaksätta såser eller dippar.
| Artikelnr.: | MM-133498 |
|---|---|
| Innehåll: | 130 g |
| EAN: | 42270980 |
| Tillverkarnr.: | 133498 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Råd om lagring: | Förvaras i kylskåp efter öppning, Återförslut förpackningen efter användning |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1478 / 353 kj / kcal |
| Fett | 35 g |
| varav mättade fettsyror | 3,3 g |
| Kolhydrater | 6,8 g |
| varav socker | 2,4 g |
| Kostfiber | 1,7 g |
| Protein | 1,8 g |
| Salt | 1,8 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Origin Pesto Arrabbiata, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering