Alnatura Oliver med Mandlar Origin, Eko, 350 g
Passar bra som antipasti och till grillbuffé
45 kr
(225 kr / kg Avr.vikt, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Fylld med mandlar
- Vegansk
- Ekologisk kvalitet
Beskrivning
Saknar din antipastitallrik det lilla extra? Med Alnatura ekologiska Origin oliver med mandlar blir det enkelt att lyfta smaken. Det fasta men milda och aromatiska fruktköttet från gröna oliver kompletteras av krispiga och lätt söta mandlar. Handplockade oliver, inlagda i havssaltlag och förfinade med en skvätt vitvinsvinäger. Alnatura Origin oliver med mandlar håller ekologisk kvalitet.
| Artikelnr.: | MM-214570 |
|---|---|
| Innehåll: | 350 g |
| EAN: | 4104420211865 |
| Tillverkarnr.: | 214570 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk |
| Råd om lagring: | Efter öppnandet, förvara i kylskåp och konsumera inom några dagar |
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 867 / 207 kj / kcal |
| Fett | 20 g |
| varav mättade fettsyror | 1,8 g |
| Kolhydrater | 1 g |
| varav socker | 0,5 g |
| Kostfiber | 3,2 g |
| Protein | 4,2 g |
| Salt | 2 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Oliver med Mandlar Origin, Eko
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering