Alnatura Oliver Gröna Origin, Eko, 310 g
Inlagd i havssaltlake med citronsaft
26 kr
(153 kr / kg Avr.vikt, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Milt aromatisk
- Med kärna
- Från Italien
Beskrivning
Alnatura ekologiska origin gröna oliver med kärna kommer från Italien. Dessa milda och aromatiska oliver imponerar med sitt fasta fruktkött. Med sin intensivt gröna färg passar de perfekt i sallader, till pasta, som pizzatopping eller på en antipastitallrik.
| Artikelnr.: | MM-133500 |
|---|---|
| Innehåll: | 310 g |
| EAN: | 4104420129849 |
| Tillverkarnr.: | 133500 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk |
| Råd om lagring: | Efter öppnandet, förvara i kylskåp och konsumera inom några dagar, Förvaras svalt och torrt |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 678 / 162 kj / kcal |
| Fett | 16 g |
| varav mättade fettsyror | 3 g |
| Kolhydrater | 2,5 g |
| varav socker | 0,8 g |
| Kostfiber | 3,3 g |
| Protein | 1,4 g |
| Salt | 4,3 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Oliver Gröna Origin, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering