Alnatura Örtte Inre Kraft, Eko, 20 tepåsar (40 g)

Harmonisk örtteblandning

27 kr

(675 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 20 tepåsar

Bara 7 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Ekologisk kvalitet
  • Vegansk
  • Frisk citronton
  • Med behaglig hetta

Ofta köpt tillsammans med Alnatura Skogshonung, Eko, 500 g

Alnatura Örtte Inre Kraft, Eko, 20 tepåsar (40 g) 27 kr (675 kr / kg)
Alnatura Skogshonung, Eko, 500 g 78 kr (156 kr / kg)
Totalpris: 105 kr
Beskrivning

En uppfriskande och harmonisk kopp full av smak: Alnatura ekologiskt örtte inre kraft är en perfekt följeslagare under dagen. Citrongräs, citronverbena, pepparmynta och örter ger en friskt citronaktig smak, medan ingefära tillför en behaglig hetta. Ingredienserna kommer från ekologiskt jordbruk.

Artikelnr.: MM-135881
Innehåll: 40 g
EAN: 4104420039346
Tillverkarnr.: 135881
Varumärken: Alnatura
Te: I tepåsar
Kvalitetsstämpel: Bio zertifiziert
Typ av näring: Vegan, Vegetarisk
Bryggtid: 10 minuter, 8 minuter, 9 minuter
Råd om lagring: Förvaras på en torr plats
Ingredienser

40 % citrongräs[1], 25 % Ingefära[1], 10 % Zitronenverbene[1], Pfefferminze[1], Süßholz (Glycorrhiza glabra)[1], 5 % Zitronenschale[1]

  1. från ekologisk odling
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Alnatura Örtte Inre Kraft, Eko

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder