Alnatura Örtte, Eko, 20 tepåsar (30 g)

Mild och aromatisk örtteblandning

15 kr 17 kr -12%

(500 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 20 tepåsar

Bara 6 styck kvar på lager

Leverans senast tisdag, 13. oktober om du beställer senast måndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Ekologisk kvalitet
  • Mild & lätt mintig
  • Vegansk

Ofta köpt tillsammans med Alnatura Skogshonung, Eko, 500 g

Alnatura Örtte, Eko, 20 tepåsar (30 g) 15 kr (500 kr / kg)
Alnatura Skogshonung, Eko, 500 g 70 kr (140 kr / kg)
Totalpris: 85 kr
Beskrivning

En harmonisk följeslagare genom dagen: Alnatura ekologiskt örtte kombinerar örter som pepparmynta, citrongräs, citronmeliss och jordgubbsblad. Resultatet är en mild och lätt mintig infusion. Alla ingredienser kommer från ekologiskt jordbruk.

Artikelnr.: MM-116520
Innehåll: 30 g
EAN: 4104420036581
Tillverkarnr.: 116520
Varumärken: Alnatura
Te: I tepåsar
Kvalitetsstämpel: Bio zertifiziert
Typ av näring: Vegan, Vegetarisk
Bryggtid: 10 minuter, 8 minuter, 9 minuter
Råd om lagring: Förvaras på en torr plats
Ingredienser

35 % Pfefferminze[1], 35 % citrongräs[1], 9 % Hagebutte[1], 8 % Echte Kamille (Chamomilla recutita)[1], Citronmeliss[1], Björnbärsblad[1], Jordgubbsblad[1]

  1. från ekologisk odling
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Alnatura Örtte, Eko