Alnatura Örter från Provence, Eko, 25 g

Pikant och kryddig smak

23 kr

(920 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 25 g

I lager från 12. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans måndag, 19. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Ekologisk kvalitet
  • Vegansk
  • Mångsidig användning

Ofta köpt tillsammans med Alnatura Origin Dauno Gargano g.U., Italien, Eko, 500 ml

Alnatura Örter från Provence, Eko, 25 g 23 kr (920 kr / kg)
Alnatura Origin Dauno Gargano g.U., Italien, Eko, 500 ml 152 kr (304 kr / l)
Totalpris: 175 kr
Beskrivning

En touch av södra Frankrike i ditt kök: med Alnatura ekologiska Herbes de Provence får du doften av soliga sydliga breddgrader direkt på tallriken. Denna harmoniska blandning av rosmarin, timjan, kyndel, oregano, lagerblad och basilika kommer från ekologiskt jordbruk och ger dina rätter en typiskt provensalsk karaktär. Perfekt till stekt nötkött och lamm, medelhavsinspirerade grönsaksrätter eller gratinerad potatis - en kryddblandning som skapar härlig semesterkänsla.

Tips: För att de torkade örterna ska utveckla full smak, låt dem koka med från början.

Artikelnr.: MM-130657
Innehåll: 25 g
EAN: 4104420030367
Tillverkarnr.: 130657
Varumärken: Alnatura
Kvalitetsstämpel: Bio zertifiziert
Typ av näring: Vegan, Vegetarisk
Spår av: L - Selleri, M - Senap
Råd om lagring: Förvaras åtskilt från ljus, Förvaras på en torr plats
Ingredienser

Rosmarin[1], Thymian[1], Bönor[1], Oregano[1], Bay leafs[1], Basilika[1]

  1. från ekologisk odling
Juridisk information
Ansvarigt livsmedelsföretag: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Alnatura Örter från Provence, Eko