Alnatura Kokos Riven, Eko, 200 g
Saftiga flakes med exotisk touch
30 kr
(150 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Aromatisk ingrediens
- Ekologisk kvalitet
- För kakor müsli & mer
Beskrivning
Ekologiska kokosflingor från Alnatura ger många rätter och bakverk en härligt aromatisk och exotisk touch. De passar utmärkt i kakor och bakverk, soppor och såser samt i müsli och fruktsallader.
| Artikelnr.: | MM-110090 |
|---|---|
| Innehåll: | 200 g |
| EAN: | 4104420015289 |
| Tillverkarnr.: | 110090 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk |
| Spår av: | E - Jordnötter, H - Nötter |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt |
Ingredienser
Kokosraspel
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 2717 / 649 kj / kcal |
| Fett | 62 g |
| varav mättade fettsyror | 58 g |
| Kolhydrater | 7,5 g |
| varav socker | 6,6 g |
| Kostfiber | 15 g |
| Protein | 7,8 g |
| Salt | 0,09 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Kokos Riven, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering