Alnatura Havrebar Jordgubb, Eko, 60 g

Den perfekta följeslagaren i pausen vid picknick eller vandring

17 kr

(283 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 60 g

I lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Ekologisk kvalitet
  • Vegansk
  • Behagligt mjuk konsistens

Ofta köpt tillsammans med Alnatura Ekologisk Havrebar Mango, 60 g

Alnatura Havrebar Jordgubb, Eko, 60 g 17 kr (283 kr / kg)
Alnatura Ekologisk Havrebar Mango, 60 g 16 kr (267 kr / kg)
Totalpris: 33 kr
Beskrivning

Den veganska Alnatura ekologiska havrebar jordgubb har en enkel sammansättning med fullkornshavre som bas, förfinad med jordgubbar. Den passar perfekt som mellanmål vid träning, på kontoret eller när som helst. Frystorkade jordgubbsbitar ger en extra fruktig smak.

Artikelnr.: MM-242402
Innehåll: 60 g
EAN: 4104420256019
Tillverkarnr.: 242402
Varumärken: Alnatura
Kvalitetsstämpel: Bio zertifiziert
Typ av näring: Vegan, Vegetarisk
Spår av: C - ägg, F - Sojabönor, G - Mjölk, H - Nötter, N - Sesamfrön
Råd om lagring: Förvaras svalt och torrt
Ingredienser

55 % Fullkorns havregryn[1], Rissirap[1], Solrosolja[1], Apfelsaftkonzentrat[1], 3 % Jordgubbar[1], Meersalz

  1. från ekologisk odling
Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 1712 / 409 kj / kcal
Fett 12 g
  varav mättade fettsyror 1,3 g
Kolhydrater 64 g
  varav socker 22 g
Kostfiber 6,3 g
Protein 8,1 g
Salt 18 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Alnatura Havrebar Jordgubb, Eko

3,0 av 5 stjärnor
5 stjärnor
0 (0%)
4 stjärnor
0 (0%)
3 stjärnor
1 (100%)
2 stjärnor
0 (0%)
1 Stjärnor
0 (0%)

1 recension

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder