Alnatura Gojibär, Eko, 100 g
Torkade röda bär
39 kr
(390 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Sött & syrligt
- Ekologisk kvalitet
- Mångsidig användning
Beskrivning
Ekologiska gojibär från Alnatura är torkade och har en söt och syrlig smak. Gojibären kan avnjutas som de är och passar utmärkt i müsli. De ger även salta rätter en aromatisk och fruktig ton.
| Artikelnr.: | MM-205492 |
|---|---|
| Innehåll: | 100 g |
| EAN: | 4104420174009 |
| Tillverkarnr.: | 205492 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk |
| Spår av: | E - Jordnötter, H - Nötter |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt, Återförslut förpackningen efter användning |
Ingredienser
Goji Beeren[1]
- aus biologischem Anbau
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1331 / 318 kj / kcal |
| Fett | 2,8 g |
| varav mättade fettsyror | 0,9 g |
| Kolhydrater | 54 g |
| varav socker | 54 g |
| Kostfiber | 13 g |
| Protein | 11 g |
| Salt | 0,73 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Gojibär, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering