Alnatura Fruktpålägg Nypon, Eko, 260 g

Vegansk och fruktig

26 kr

(100 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 260 g

I lager från 12. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans fredag, 16. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Hög frukthalt
  • Ekologisk kvalitet
  • Mångsidig användning

Ofta köpt tillsammans med Alnatura Kaffe Instant, Eko, 100 g

Alnatura Fruktpålägg Nypon, Eko, 260 g 26 kr (100 kr / kg)
Alnatura Kaffe Instant, Eko, 100 g 81 kr (810 kr / kg)
Totalpris: 107 kr
Beskrivning

Detta ekologiska fruktpålägg från Alnatura imponerar med sin höga andel nypon och har en lätt besk och fruktig smak. Tack vare den höga frukthalten passar det inte bara som pålägg, utan kan även ge en extra dimension till salta rätter.

Efter öppning bör Alnatura fruktpålägg förvaras i kylskåp och konsumeras inom kort.

Artikelnr.: MM-137970
Innehåll: 260 g
EAN: 4104420045828
Tillverkarnr.: 137970
Varumärken: Alnatura
Kvalitetsstämpel: Bio zertifiziert
Råd om lagring: Konsumeras inom 3 veckor efter öppnandet, Förvaras i kylskåp efter öppning
Ingredienser

55 % Hagebutten[1], betsocker[1], Zitronensaftkonzentrat[1], Geliermittel (Pektin)

  1. från ekologisk odling
Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 909 / 217 kj / kcal
Fett 0,5 g
  varav mättade fettsyror 0,1 g
Kolhydrater 51 g
  varav socker 51 g
Kostfiber 2,8 g
Protein 1,4 g
Salt 0,05 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Alnatura Fruktpålägg Nypon, Eko

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder