Alnatura Fruktgodis Hallon, Eko, 100 g
Sött mellanmål
20 kr
(200 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Hallon smak
- Utan tillsatta aromer
- Ekologisk kvalitet
Beskrivning
Detta ekologiska vingummi från Alnatura imponerar med sin fina hallonsmak. Smaken kommer enbart från fruktjuicekoncentrat och fruktpulver. Hallon-vingummit är fritt från tillsatta aromämnen.
| Artikelnr.: | MM-139550 |
|---|---|
| Innehåll: | 100 g |
| EAN: | 4104420057241 |
| Tillverkarnr.: | 139550 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt |
| Egenskaper: | fri från smakämnen |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1386 / 331 kj / kcal |
| Fett | 0,5 g |
| varav mättade fettsyror | 0,2 g |
| Kolhydrater | 76 g |
| varav socker | 47 g |
| Kostfiber | 0,7 g |
| Protein | 6,3 g |
| Salt | 0,01 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Fruktgodis Hallon, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering