Alnatura Fänkålste, Eko, 20 tepåsar (45 g)

Behagligt aromatisk teklassiker

17 kr

(378 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 20 tepåsar

Bara 6 styck kvar på lager

Leverans senast måndag, 12. oktober om du beställer senast söndag klockan 23:59.

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Ekologisk kvalitet
  • Vegansk
  • Söt & kryddig

Ofta köpt tillsammans med Alnatura Skogshonung, Eko, 500 g

Alnatura Fänkålste, Eko, 20 tepåsar (45 g) 17 kr (378 kr / kg)
Alnatura Skogshonung, Eko, 500 g 78 kr (156 kr / kg)
Totalpris: 95 kr
Beskrivning

Den populära te- och kryddväxten fänkål ger en behagligt mild, söt och kryddig smak. Alnatura ekologiskt fänkålste kommer från ekologiskt jordbruk.

Artikelnr.: MM-206770
Innehåll: 45 g
EAN: 4104420179455
Tillverkarnr.: 206770
Varumärken: Alnatura
Te: I tepåsar
Kvalitetsstämpel: Bio zertifiziert
Typ av näring: Vegan, Vegetarisk
Bryggtid: 10 minuter, 8 minuter, 9 minuter
Råd om lagring: Förvaras på en torr plats
Ingredienser

Fänkål[1]

  1. från ekologisk odling
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Alnatura Fänkålste, Eko

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder