Alnatura Ekologisk Gummibjörnsblandning med Röd Frukt, 100 g
Inte bara för små söta tänder
22 kr
(220 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Fruktgodis
- Tillverkad av fruktjuicekoncentrat
- Utan tillsatta smaker
Liknande produkter
Beskrivning
Den som gillar att äta fruktiga gummibjörnar och lägger vikt vid kontrollerad ekologisk kvalitet kommer att älska denna fruktgummiblandning från Alnatura. Fruktgummis i björnform med smak av röda frukter är gjorda av fruktjuicekoncentrat och pulver utan tillsatta aromer. Alla ingredienser kommer från kontrollerat ekologiskt jordbruk. Det är uppenbart att alla stora och små sötsugna kommer att gilla detta!
| Artikelnr.: | MM-200246 |
|---|---|
| Innehåll: | 100 g |
| EAN: | 4104420141421 |
| Tillverkarnr.: | 200246 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Ekologisk märkning från EU/icke-EU |
| Ursprung: | Tyskland |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt |
| Egenskaper: | fri från artificiella smakämnen |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1424 / 340 kj / kcal |
| Fett | 0,5 g |
| varav mättade fettsyror | 0,2 g |
| Kolhydrater | 75 g |
| varav socker | 54 g |
| Kostfiber | 0,7 g |
| Protein | 7,8 g |
| Salt | 0,01 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Ekologisk Gummibjörnsblandning med Röd Frukt
1 kundrecension i alla språk
| 5 stjärnor | | 1 | (50%) |
|---|---|---|---|
| 4 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 3 stjärnor | | 1 | (50%) |
| 2 stjärnor | | 0 | (0%) |
| 1 Stjärnor | | 0 | (0%) |
2 recensioner
Vi har inga recensioner på svenska ännu, men vi har 1 recensioner tillgängliga på ett annat språk.
- Inga recensioner tillgängliga
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.700 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering