Alnatura Curry Medelstark, Eko, 60 g

För en kryddig exotisk touch

33 kr

(550 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 60 g

I lager från 12. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans måndag, 19. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Noggrant utvalda ingredienser
  • Ekologisk kvalitet
  • Mångsidig användning

Ofta köpt tillsammans med Alnatura Ekologisk Kokosmjölk, 400 ml

Alnatura Curry Medelstark, Eko, 60 g 33 kr (550 kr / kg)
Alnatura Ekologisk Kokosmjölk, 400 ml 27 kr (68 kr / l)
Totalpris: 60 kr
Beskrivning

Alnatura ekologisk curry medelstark består av gurkmeja, malda senapsfrön, koriander och andra utvalda ingredienser. Denna medelstarka kryddblandning passar perfekt till rätter med kokosmjölk, men även till fågel och risrätter.

Artikelnr.: MM-138503
Innehåll: 60 g
EAN: 4104420028265
Tillverkarnr.: 138503
Varumärken: Alnatura
Kvalitetsstämpel: Bio zertifiziert
Typ av näring: Vegan, Vegetarisk
Spår av: L - Selleri
Råd om lagring: Förvaras svalt, torrt och skyddat från ljus
Ingredienser

Kurkuma (Curcuma longa)[1], Senfkörner gemahlen[1], Koriander[1], Peppar[1], vitlök[1], Chilli[1], Ingefära[1]

  1. från ekologisk odling
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Alnatura Curry Medelstark, Eko