Alnatura Crackers Morot, Eko, 75 g

Krispigt grönsakssnack

23 kr

(307 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 75 g

I lager från 12. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans måndag, 19. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Ekologisk kvalitet
  • Vegansk
  • Med kryddig ton

Ofta köpt tillsammans med Alnatura Kex med Rödbetor Ekologiska, 75 g

Alnatura Crackers Morot, Eko, 75 g 23 kr (307 kr / kg)
Alnatura Kex med Rödbetor Ekologiska, 75 g 25 kr (333 kr / kg)
Totalpris: 48 kr
Beskrivning

Den krispiga Alnatura ekologiska crackers med morot imponerar med sin veganska receptur. Basen består av dinkelmjöl och dinkelkross. Morotsjuice ger en fin grönsakston som rundas av med örter och kryddor.

Tips:
Passar utmärkt till spenat-aprikos-hummus.

Artikelnr.: MM-212276
Innehåll: 75 g
EAN: 4104420208001
Tillverkarnr.: 212276
Varumärken: Alnatura
Kvalitetsstämpel: Bio zertifiziert
Typ av näring: Vegan, Vegetarisk
Spår av: C - ägg, G - Mjölk, H - Nötter, N - Sesamfrön
Råd om lagring: Förvaras svalt och torrt
Ingredienser

65 % Speltmjöl[2], 19 % Dinkelmåltid[2], 10 % Pulver av morotsjuice[1], Rapsolja[1], Majsstärkelse[1], Meersalz, Gerstenmalzextrakt[1], Hefe[1], Rödbeta juicepulver[1], Knoblauchpulver[1], Vitpeppar, Lökpulver[1], Libbsticka-pulver[1]

  1. från ekologisk odling
  2. Spelt är en typ av vete / Från ekologiskt jordbruk.
Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 1708 / 408 kj / kcal
Fett 7,1 g
  varav mättade fettsyror 0,8 g
Kolhydrater 73 g
  varav socker 9,7 g
Kostfiber 3,9 g
Protein 11 g
Salt 2 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Alnatura Crackers Morot, Eko