Alnatura Citron Direktjuice, Eko, 200 ml
Naturlig vegansk ren
17 kr
(85 kr / l, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Direktpressad juice
- Ekologisk kvalitet
- Vegansk
Beskrivning
Den uppfriskande citronjuicen är en direktpressad juice från spanska och italienska citroner. Den friskt syrliga smaken ger drycker, rätter och bakverk en aromatisk fräschör och passar även perfekt i vatten eller te.
| Artikelnr.: | MM-122833 |
|---|---|
| Innehåll: | 200 ml |
| EAN: | 4104420072589 |
| Tillverkarnr.: | 122833 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk |
| Råd om lagring: | Förvaras i kylskåp efter öppning |
Ingredienser
Zitronensaft[1]
- från ekologisk odling
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 ml |
|---|---|
| Energi | 126 / 30 kj / kcal |
| Fett | 0,5 g |
| varav mättade fettsyror | 0,1 g |
| Kolhydrater | 3 g |
| varav socker | 3 g |
| Kostfiber | 0,5 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,01 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Citron Direktjuice, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering