Alnatura Chokladtabletter Mjölkchoklad, Mini, Eko, 12,50 g
Njutning i varje bit
7 kr
(560 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Smälter mjukt
- Ekologisk kvalitet
- Fri från lecitin
Beskrivning
Ekologiska chokladbitar mjölkchoklad mini från Alnatura passar alltid. Oavsett om det är till dig själv eller som present är denna mjukt smältande choklad en uppskattad njutning.
| Artikelnr.: | MM-131043 |
|---|---|
| Innehåll: | 12,50 g |
| EAN: | 42400608 |
| Tillverkarnr.: | 131043 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Spår av: | A - gluten, H - Nötter |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 2424 / 579 kj / kcal |
| Fett | 39 g |
| varav mättade fettsyror | 25 g |
| Kolhydrater | 49 g |
| varav socker | 48 g |
| Kostfiber | 1,9 g |
| Protein | 7 g |
| Salt | 0,24 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Chokladtabletter Mjölkchoklad, Mini, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering