Alnatura Choklad-Dinkelpretzels, Eko, 100 g
Krispig och lätt saltad
32 kr
(320 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Mjölkchoklad
- Söt & salt
- Ekologisk kvalitet
Beskrivning
Ekologiska choklad dinkelpretzels från Alnatura kombinerar krispigt dinkelbakverk med len mjölkchoklad. Kombinationen av sött och salt ger en balanserad smak.
| Artikelnr.: | MM-144932 |
|---|---|
| Innehåll: | 100 g |
| EAN: | 4104420145245 |
| Tillverkarnr.: | 144932 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Spår av: | C - ägg, F - Sojabönor, H - Nötter, N - Sesamfrön |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 2119 / 506 kj / kcal |
| Fett | 26 g |
| varav mättade fettsyror | 15 g |
| Kolhydrater | 57 g |
| varav socker | 24 g |
| Kostfiber | 3,8 g |
| Protein | 9,1 g |
| Salt | 1,5 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Choklad-Dinkelpretzels, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering