Alnatura Brödpålägg Trädgårdsgrönsaker: Tomat-Örter, Eko, 135 g
Medelhavsinspirerat pålägg med fruktig arom
22 kr
(163 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Ekologisk kvalitet
- Vegansk
- Mångsidig användning
Beskrivning
Fruktigt aromatiska tomater utgör basen i Alnatura ekologiskt pålägg trädgårdsgrönsaker: tomat och örter. Tillsammans med lök, basilika och oregano skapas ett veganskt och harmoniskt pålägg med medelhavskaraktär. Passar inte bara på bröd utan även i olika maträtter.
| Artikelnr.: | MM-208500 |
|---|---|
| Innehåll: | 135 g |
| EAN: | 4104420177505 |
| Tillverkarnr.: | 208500 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk |
| Råd om lagring: | Efter öppnandet, förvara i kylskåp och konsumera inom några dagar |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 800 / 191 kj / kcal |
| Fett | 16 g |
| varav mättade fettsyror | 1,7 g |
| Kolhydrater | 7 g |
| varav socker | 4,1 g |
| Kostfiber | 2,2 g |
| Protein | 3,5 g |
| Salt | 1,2 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Brödpålägg Trädgårdsgrönsaker: Tomat-Örter, Eko
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering