Alnatura Brödpålägg Kikärta med Ingefära, Eko, 120 g
Veganskt pålägg med orientalisk touch
19 kr
(158 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Fin nötig ton
- Ekologisk kvalitet
- Passar även som dip
Beskrivning
Alnatura ekologiskt pålägg med kikärtor och ingefära ger en orientalisk smakupplevelse. Detta veganska pålägg har en fint nötig ton och passar även utmärkt som dip.
| Artikelnr.: | MM-119662 |
|---|---|
| Innehåll: | 120 g |
| EAN: | 4104420035744 |
| Tillverkarnr.: | 119662 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk |
| Råd om lagring: | Efter öppnandet, förvara i kylskåp och konsumera inom några dagar |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1369 / 327 kj / kcal |
| Fett | 28 g |
| varav mättade fettsyror | 3,5 g |
| Kolhydrater | 12 g |
| varav socker | 3,3 g |
| Kostfiber | 3,1 g |
| Protein | 5,2 g |
| Salt | 0,71 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Brödpålägg Kikärta med Ingefära, Eko
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering