Alnatura Blomsterhonung, Eko, 350 g
Ekologisk honung i praktisk dispenserflaska
35 kr
(100 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Fin arom
- Ekologisk kvalitet
- Enkel dosering
Passar med
Beskrivning
Alnatura ekologisk blomsterhonung utmärker sig med sin gyllenbruna färg. Med sin fina arom passar den perfekt för att söta drycker och bakverk. Tack vare den praktiska dispenserflaskan är den enkel att dosera.
| Artikelnr.: | MM-133862 |
|---|---|
| Innehåll: | 350 g |
| EAN: | 4104420024403 |
| Tillverkarnr.: | 133862 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Typ av näring: | Vegetarisk |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt, torrt och mörkt, Återförslut förpackningen efter användning |
Ingredienser
Blütenhonig[1]
- Bio
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1256 / 300 kj / kcal |
| Fett | 0,5 g |
| varav mättade fettsyror | 0,1 g |
| Kolhydrater | 75 g |
| varav socker | 75 g |
| Kostfiber | 0,5 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,02 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Blomsterhonung, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering