Alnatura Bioland Snacks Drake Paprika, Eko, 100 g
Med en lätt paprikaton
19 kr
(190 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Luftig & krispig
- Ekologisk kvalitet
- För stora & små
Beskrivning
Alnatura ekologiska knabber drakar är luftiga och krispiga samt förfinade med paprikapulver. Oavsett om det är som mellanmål, i lunchlådan eller på utflykt är detta snacks i drakform alltid ett bra val.
| Artikelnr.: | MM-143621 |
|---|---|
| Innehåll: | 100 g |
| EAN: | 4104420134829 |
| Tillverkarnr.: | 143621 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk |
| Spår av: | C - ägg, G - Mjölk, H - Nötter, N - Sesamfrön |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt, Återförslut förpackningen efter användning |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1834 / 438 kj / kcal |
| Fett | 15 g |
| varav mättade fettsyror | 7,2 g |
| Kolhydrater | 65 g |
| varav socker | 3,3 g |
| Kostfiber | 4 g |
| Protein | 8,8 g |
| Salt | 2,7 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Bioland Snacks Drake Paprika, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering