Alnatura Bioland Chips Kittelkokta Rosmarin och Havssalt, Eko, 125 g
Skuren i skivor
26 kr
(208 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Milt saltad
- Ekologisk kvalitet
- Fri från aromämnen
Beskrivning
Dessa krispiga ekologiska chips med rosmarin och havssalt från Alnatura får sin smak enbart från naturliga ingredienser. Inga aromämnen eller jästextrakt används.
| Artikelnr.: | MM-146892 |
|---|---|
| Innehåll: | 125 g |
| EAN: | 4104420139947 |
| Tillverkarnr.: | 146892 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt, Återförslut förpackningen efter användning |
| Egenskaper: | fri från jäst, fri från smakämnen |
Ingredienser
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 1997 / 477 kj / kcal |
| Fett | 24 g |
| varav mättade fettsyror | 3,2 g |
| Kolhydrater | 56 g |
| varav socker | 2 g |
| Kostfiber | 6,3 g |
| Protein | 6,1 g |
| Salt | 1,1 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Bioland Chips Kittelkokta Rosmarin och Havssalt, Eko
Senaste artiklarna:
Upptäck Piccantino:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering