Alnatura Bioland Chia Knäcke, Eko, 200 g

Naturligt krispig naturligt god

26 kr

(130 kr / kg, inkl. 6% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 200 g

I lager från 19. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans fredag, 23. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Aromatisk & nötig
  • Ekologisk kvalitet
  • Ren eller med dip

Ofta köpt tillsammans med Alnatura Grönsakspålägg Antipasti Feta, Eko, 135 g

Alnatura Bioland Chia Knäcke, Eko, 200 g 26 kr (130 kr / kg)
Alnatura Grönsakspålägg Antipasti Feta, Eko, 135 g 23 kr (170 kr / kg)
Totalpris: 49 kr
Beskrivning

Detta Bioland chia knäckebröd från Alnatura baseras på fullkornsdinkel och är förfinat med olika frön och kärnor. Det är ett perfekt snacks som smakar gott både som det är och med pålägg eller dippar.

Artikelnr.: MM-203560
Innehåll: 200 g
EAN: 4104420145566
Tillverkarnr.: 203560
Varumärken: Alnatura
Kvalitetsstämpel: Bio zertifiziert
Typ av näring: Vegan, Vegetarisk
Spår av: C - ägg, F - Sojabönor, G - Mjölk, H - Nötter
Råd om lagring: Förvaras i rumstemperatur, Återförslut förpackningen efter användning, Förvaras på en torr plats
Ingredienser

32 % Fullkornsmjöl av dinkel[2], 27 % Fullkornsspeltmjöl[2], Fullkorns havregryn[1], Roggenvollkornmehl[1], Leinsamen[1], 5 % Chiasamen, Sesam[1], Solroskärnor[1], Solrosolja[1], Rismjöl[1], Meersalz, Hefe[1], Gerstenmalzextrakt[1]

  1. från ekologisk odling
  2. Spelt är en typ av vete / Från ekologiskt jordbruk.
Näringsvärde
Näringsvärde per 100 g
Energi 1746 / 417 kj / kcal
Fett 13 g
  varav mättade fettsyror 1,7 g
Kolhydrater 53 g
  varav socker 1 g
Kostfiber 12 g
Protein 16 g
Salt 1,7 g
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Alnatura Bioland Chia Knäcke, Eko

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder