Alnatura Banan Chips, Eko, 150 g
Aromatiska bananskivor för mellanmål
16 kr
(107 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Krispig & fruktig
- Ekologisk kvalitet
- Friterad & sötad
Beskrivning
Ekologiska bananchips från Alnatura ger en touch av exotik i din vardag. De krispiga bananskivorna är friterade. De passar som mellanmål, i müsli eller i desserter.
| Artikelnr.: | MM-125187 |
|---|---|
| Innehåll: | 150 g |
| EAN: | 4104420262188 |
| Tillverkarnr.: | 125187 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk |
| Spår av: | A - gluten, E - Jordnötter, H - Nötter, N - Sesamfrön |
| Råd om lagring: | Förvaras svalt och torrt, Återförslut förpackningen efter användning |
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 2223 / 531 kj / kcal |
| Fett | 31 g |
| varav mättade fettsyror | 28 g |
| Kolhydrater | 59 g |
| varav socker | 15 g |
| Kostfiber | 4 g |
| Protein | 1,9 g |
| Salt | 0,02 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Banan Chips, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering