Alnatura Äppeljuice Naturligt Grumlig, Eko, 1 l
Direktpressad juice för fruktig njutning
24 kr
(24 kr / l, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Naturgrumlig direktpressad juice
- Ekologisk kvalitet
- Ren eller utspädd
Beskrivning
Denna naturgrumliga ekologiska direktpressade juice från Alnatura framställs av saftiga och aromatiska äpplen. Eftersom juicen inte filtreras är den naturligt grumlig och innehåller många delar av den pressade frukten. Den kan avnjutas året runt - både som den är eller utspädd med vatten.
| Artikelnr.: | MM-130054 |
|---|---|
| Innehåll: | 1 l |
| EAN: | 4104420071728 |
| Tillverkarnr.: | 130054 |
| Varumärken: | Alnatura |
| Kvalitetsstämpel: | Bio zertifiziert |
| Typ av näring: | Vegan, Vegetarisk |
Ingredienser
Äppeljuice[1]
- från ekologisk odling
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 ml |
|---|---|
| Energi | 184 / 44 kj / kcal |
| Fett | 0,5 g |
| varav mättade fettsyror | 0,1 g |
| Kolhydrater | 11 g |
| varav socker | 11 g |
| Kostfiber | 0,5 g |
| Protein | 0,5 g |
| Salt | 0,01 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de |
|---|
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Alnatura Äppeljuice Naturligt Grumlig, Eko
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 10.650 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering