Alnatura Aceto Balsamico di Modena g.g.A., Eko, 500 ml

Mörk balsamvinäger

38 kr

(76 kr / l, inkl. 12% moms. - plus fraktkostnader )

Innehåll: 500 ml

I lager från 12. oktober

Varför tar det längre tid?

Varför tar det längre tid? Den här produkten finns för närvarande inte i lager, men kommer snart. Du kan beställa direkt - varan skickas till dig så snart den finns i lager. Stäng meddelandet

Leverans fredag, 16. oktober

Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
Mer information om frakt och leverans

Egenskaper och fördelar

  • Sött & syrligt
  • Ekologisk kvalitet
  • Mångsidig användning

Ofta köpt tillsammans med Alnatura Olivolja Extra Jungfru, Eko, 500 ml

Alnatura Aceto Balsamico di Modena g.g.A., Eko, 500 ml 38 kr (76 kr / l)
Alnatura Olivolja Extra Jungfru, Eko, 500 ml 85 kr (170 kr / l)
Totalpris: 123 kr
Beskrivning

Bio Aceto Balsamico di Modena g.g.A. från Alnatura har lagrats i träfat. Blandningen av rödvinsvinäger och koncentrerad druvmust ger en söt och syrlig smak. Vinägern passar utmärkt till antipasti, grönsaks- och kötträtter samt sallader. Den är även mycket god till jordgubbar och desserter.

Artikelnr.: MM-115644
Innehåll: 500 ml
EAN: 4104420030923
Tillverkarnr.: 115644
Varumärken: Alnatura
Kvalitetsstämpel: Bio zertifiziert
Typ av näring: Vegan, Vegetarisk
Råd om lagring: Förvaras svalt och torrt
Ingredienser

Weinessig[1], Koncentrat av druvmust[1]

  1. från ekologisk odling
Reklamationsrätt & tillverkaruppgifter
Ansvarigt livsmedelsföretag: Alnatura Produktions- und Handels GmbH, Mahatma-Gandhi-Straße 7, 64295, Darmstadt, Tyskland, www.alnatura.de

Liknande produkter

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Erfarenheter från våra kunder

svenska recensioner skriven för Alnatura Aceto Balsamico di Modena g.g.A., Eko

Passar med

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder